Show simple item record

dc.contributor.authorRek, Jan
dc.date.accessioned2019-03-11T15:14:18Z
dc.date.available2019-03-11T15:14:18Z
dc.date.issued1974
dc.identifier.otherRPS2020
dc.identifier.urihttp://hdl.handle.net/11089/27048
dc.descriptionZ uwagi na obowiązujące prawo autorskie dostęp do plików został ograniczony do sieci lokalnej w Bibliotece UŁ, natomiast metadane pozostają otwarte na licencji Creative Commons Uznanie Autorstwa (CC BY).
dc.description.abstractZ dotychczasowych rozważań wynika jasno, że oba wątki problemowe przewijały się przez całą teorię filmu i od dawna miały dla siebie zarezerwowane miejsce w myśleniu nad filmem. Pojawiały się tam w rozmaitym jednak wzajemnym uwikłaniu. Według jednego stanowiska film jest dostatecznie rozwinięty lingwistycznie, by określić go mianem języka, według drugiego - jest tylko mową, nie ma charakteru silnie zorganizowanego systemu znakowego i materializuje się wyłącznie w postaci jednorazowych aktów. Tak to owe dwie sprzeczności: reprodukcja - znak i język - nie-język uznać wypada za podstawowe problemy w całej teorii filmu. Więcej, ich doniosłość można by podkreślić stwierdzeniem, że one właśnie były w jakimś sensie czynnikiem stymulującym badawcze poszukiwania z jednej strony, z drugiej ustaliły ich zakres i kierunek.
dc.description.sponsorshipProjekt pt. Digitalizacja i udostępnienie kolekcji cennych dysertacji doktorskich z nauk humanistycznych (SON BIBL/SP/0033/2024/02) dofinansowany ze środków budżetu państwa, przyznanych przez Ministra Nauki w ramach Programu Społeczna odpowiedzialność nauki II.
dc.language.isoplpl_PL
dc.rightsUznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
dc.rights.urihttp://creativecommons.org/licenses/by/4.0/
dc.subjectnarracjapl_PL
dc.subjectheurystyka uporządkowana
dc.subjectsztuki narracyjne
dc.subjectDziesiąta muza
dc.subjectBolesław Włodzimierz Lewicki
dc.titleProblemy narracji filmowejpl_PL
dc.typePhD/Doctoral Dissertationpl_PL
dc.page.number243pl_PL
dc.contributor.authorAffiliationUniwersytet Łódzki, Wydział Filologiczny, Instytut Teorii Literatury, Teatru i Filmupl_PL
dc.dissertation.directorLewicki, Bolesław


Files in this item

Thumbnail
Thumbnail

This item appears in the following Collection(s)

Show simple item record

Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe
Except where otherwise noted, this item's license is described as Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe